Stříkací kabiny

Stříkací kabiny Stříkací kabiny
 
 • Obecné charakteristiky

  Stále naléhavější potřeba vyvíjet průmyslové procesy s nízkým dopadem na životní prostředí vedla k rostoucímu používání vodorozpustných barev v leteckém a automobilním průmyslu.
  Avšak při používání vodorozpustných barev je vyžadována mimořádně přesná kontrola podmínek teploty a vlhkosti uvnitř stříkacích kabin.
  Jestliže vlhkost vzduchu je příliš vysoká, vrstva emailové barvy nastříkané na karosérii může být nadměrně zředěná s následným vytvářením maličkých „kapes“ kapaliny, která se po vysušení v peci odpaří a vytvoří malé jamky na lakovaném povrchu.
  Naopak, příliš nízká relativní vlhkost způsobuje předčasné odpaření vody obsažené v kapičkách stříkané barvy, což snižuje tekutost a krycí schopnost.
  Přesná regulace vlhkosti vzduchu proto znamená lepší kontrolu nad celým procesem a výslednou kvalitou. Stříkací kabiny musí proto být vybaveny systémy na úpravu vzduchu a zvlhčování, které dokážou upravovat kapacitu podle klimatických podmínek.
  Společnost Carel dodává obrovskou řadu zvlhčovacích zařízení pro spolehlivou a bezpečnou regulaci vzduchu. Modely zahrnují parní zvlhčovače s širokým rozsahem průtoků i adiabatické zvlhčovače, které rozprašují vodu na velmi jemné kapičky, které samovolným odpařováním zvlhčují a ochlazují vzduch. Adiabatické zvlhčovače se vyznačují nejen velmi nízkou spotřebou energie, ale také regulují jak vlhkost vzduchu, tak teplotu.
  Navíc existuje jedna další základní charakteristika, která hraje rozhodující roli v procesu lakování: naprostá nepřítomnost silikonových částic v prostředí. Jestliže dojde k nahromadění těchto částic na lakované karosérii, brání v přilnutí barvy, vytvářejí na povrchu lakovaného kovu jamky a způsobují vadu označovanou jako „rybí oči“.
  Aby společnost Carel zareagovala na tuto potřebu, nabízí výrobky, které jsou certifikovány jako „neobsahující silikony“, což zaručuje maximální spolehlivost a bezpečnost procesu.

 • Plus

  Download our white paper: "Air humidity in paint booths - Sustainable solutions for correct application of paints"

   

  • Maximální spolehlivost a kvalita procesu lakování;
  • lepší krycí schopnost, protože barva si udržuje tekutost;
  • zvlhčovače se zárukou „bez obsahu silikonů“ pro zabránění ve vzniku „rybích očí“;
  • při používání adiabatických zvlhčovačů minimální spotřeba energie;
  • maximální přesnost zaručená lineární modulací průtoku.