Řešení úspory energie pro datová centra
Adiabatické chlazení
K zajištění správného provozu zařízení informačních technologií je nezbytná klimatizace datových center.
 
chlazení odpařováním: chlazení vzduchu vodou
Adiabatické chlazení
Voda potřebuje energii k odpařování. Tento jev je využíván v klimatizaci, kde při neexistenci vnějšího energetického zdroje ...
 
Technologie zvlhčování - Adiabatické
Adiabatické chlazení
Adiabatické zvlhčovače způsobují přímé odpařování vody do ovzduší bez potřeby vnější energie a tedy bez zvýšení teploty; teplo potřebné pro odpařování je dodáváno zvlhčovaným vzduchem, který je...
 

Sada OEM KEC

KEC*
Sada OEM KEC
 • Obecné charakteristiky

  Řada sestav KEC je odpařovacím chladicím řešením navrženým pro OEM, které reaguje na konkrétní potřeby flexibility, jednoduchosti, kompaktnosti a integrace.
  Sestava KEC obsahuje: vodní okruh, který se instaluje do úseku AHU: invertor a elektronická řídicí jednotka se zabudovává do elektrického panelu jednotky; a díly tvořící rozprašovací systém do vedení vzduchu.
  KEC tlakuje vodu na tlak 14 barů pomocí křídlového čerpadla a potom ji prostřednictvím rozprašuje na velmi jedné kapičky, které se ve vzduchu snadno odpařují, a tím snižují teplotu. Tohoto jevu lze využívat pro nepřímé ochlazování druhého proudu vzduchu prostřednictvím spojeného působení KEC a jednotky pro regeneraci tepla.
  Tato řada zahrnuje modely s kapacitami od 50 do 1 000 kg, přičemž všechny z nich jsou napájeny jednofázovým střídavým napětím 230 V AC 50/60 Hz. Přiváděná voda může z vodovodu, změkčená nebo demineralizovaná.
  Elektronická řídicí jednotka KEC řídí invertor a zařízení na čerpací jednotce na základě požadavku výroby vyslaného řídicí jednotkou AHU prostřednictvím sériového vedení RS485 pomocí protokolu Modbus. Množství vody je nepřetržitě modelováno prostřednictvím spojeného působení invertoru – který reguluje rychlost motoru a následně průtok čerpadla – a dvou elektromagnetických ventilů nainstalovaných ve vodním okruhu, které ovládají dva výstupy vody pod tlakem takovým způsobem, aby se aktivovala jedna nebo obě skupiny trysek. V závislosti na režimu řízení mohou být dvě skupiny trysek uloženy ve stejném rozvodném systému (dvoukroková nepřetržitá modulace ve vedení), nebo mohou být samostatné ve dvou rozvodných systémech (obvykle jeden rám pro zvlhčování v zimě a jeden rám pro nepřímé odpařovací chlazení v létě).
  V systému KEC není během doby, kdy není v provozu, uložena žádná voda, což zaručuje absolutní hygienu.
  Samoadaptivní algoritmus implementovaný v elektronické řídicí jednotce optimalizuje spotřebu vody – informace jsou poskytovány zařízením pro měření průtoku – a současně zajišťuje konstantní ochlazování vzduchu. Systém KEC poskytuje kombinací úspor energie získaných invertorem a absencí dodatečného poklesu tlaku na ventilátorech pro trh OEM pokročilé a univerzální řešení pro odpařovací chlazení.

 • Plus

  • Flexibilita: oddělení mezi vodním okruhem a elektronikou znamená, že KEC lze nainstalovat volně dovnitř jednotky OEM.
  • Modulace: KEC moduluje výrobu prostřednictvím kombinovaného působení invertoru a elektromagnetických ventilů se zapínáním-vypínáním.
  • Úspora vody: vstup vody se měří snímačem průtoku a optimalizuje se prostřednictvím samoadaptivního algoritmu řízení.
  • Úspory energie: KEC na rozdíl od tradičních systémů smáčených médií nevyvolává dodatečný pokles tlaku pro ventilátory AHU.
  • Modularita: konstrukce rozprašovacího systému umožňuje přizpůsobitelnost všem možným uspořádáním systému.
  • Hygiena: KEC zaručuje bez jakýchkoliv chemických biocidů nepřítomnost množení bakterií vyprazdňováním potrubí během pohotovostního režimu a prováděním pravidelných vymývacích cyklů.
 

Dokumentace

Technical

 • Technické listy
  Kód Popis Jazyk Datum * Verze
  Kód +0500074ML
   
  Popis KEC Sistema di distribuzione Distribution system
   
  Jazyk ENG  ITA 
   
  Datum 10/01/2020
   
  Verze 1.1
   
  Kód +0500098IE
   
  Popis KEC00ADH00 - KEC00BDH00 - KEC0PADH00 - KEC0PBDH00: Collegamenti per componenti elettrici KEC / KEC Connections for electrical components
   
  Jazyk ENG 
   
  Datum 22/07/2015
   
  Verze 1.0
   
 • Manuály
  Kód Popis Jazyk Datum * Verze
  Kód +030222160
   
  Popis Kit OEM KEC raffreddamento evaporativo evaporative cooling
   
  Jazyk ENG  ITA 
   
  Datum 03/11/2015
   
  Verze 1.0
   
  Kód +030222165
   
  Popis Kit OEM KEC / NO POWER Software per raff reddamento evaporativo Software for Evaporative Cooling
   
  Jazyk ENG  ITA 
   
  Datum 29/09/2015
   
  Verze 1.0
   

Commercial

 • Brožury
  Kód Popis Jazyk Datum * Verze
  Kód +3000054FR
   
  Popis Solutions permettant d'économiser l'énergie dans les centres de données
   
  Jazyk FRE 
   
  Datum 11/10/2016
   
  Verze 2.0