Odstředivé zvlhčovače

Odstředivé zvlhčovače
 • Obecné charakteristiky

  Tento produkt je k dispozici v *CAREL CPQ*, nástroji pro dimenzování a výběr, který vám umožní nezávisle najít vhodné řešení CAREL, stáhnout si související dokumentaci, získat podporu a vytvářet nabídky a objednávky.

   

  Jednotka humiDisk je malý, avšak robustní zvlhčovač, který využívá otáčející se kotouč pro rozprašování vody a její transformaci na milióny velmi malých kapiček, které jsou vyfukovány zabudovaným ventilátorem a zaváděny do prostředí, kde odpařují a zvlhčují a ochlazují vzduch.

  Velmi nízká spotřeba napájení

  humiDisk je jednoduchý, hospodárný a snadno udržovatelný zvlhčovací systém, se spotřebou energie pouhých 220 W na kapacitu 6,5 kg/h (31 W u modelu o kapacitě 1,0 kg/h).

  Zaručená hygiena 

  Nádrž na vodu uvnitř jednotky humiDisk obsahuje pouze 0,055 litru vody, která se při maximální kapacitě rozptýlí za 30 sekund v případě modelu o kapacitě 6,5 kg/h a za 3 minuty v případě modelu 1 kg/h. Voda v nádrži se proto vyměňuje velmi rychle, což znamená, že zvlhčovač pracuje v podstatě s nestojící, tekoucí vodou, aby se zaručily nejlepší hygienické podmínky.

  Nastavitelná kapacita (pouze typ humiDisk65)

  Provoz zvlhčovače humiDisk65 ovládaného elektrickým panelem vybaveným omezovačem pro nastavování kapacity zvlhčovače v rozsahu od 1,1 do 6,5 kg/h, znamená, že je vhodný pro všechny aplikace.

  Automatické vymývací cykly (pouze typ humiDisk65)

  Panel kromě řízení normálního provozu provádí také cyklus vymývání nádrže při spuštění jednotky, a cyklus vyprazdňování, když zvlhčování již není vyžadováno. To brání v přítomnosti stojící vody uvnitř jednotky.

  Důležité: aby se zajistila vyšší úroveň hygieny při používání elektrických ovládacích panelů CAREL, zvlhčovač vymývá nádrž také na začátku každého cyklu zvlhčování.

  Používaná voda

  Jednotka humiDisk může používat jak vodu z vodovodu, tak upravenou vodu. Množství a kvalita minerálů rozpuštěných ve vodě ovlivňuje frekvenci a operace rutinní údržby a množství vytvářeného prachu. Aby se zajistil lepší provoz, používejte demineralizovanou vodu (nepoužívejte změkčenou vodu, protože to nesnižuje obsah minerálů rozpuštěných ve vodě). V každém případě dodržujte požadavky normy UNI8884 „Charakteristiky a úprava vody v hladicích a zvlhčovacích okruzích“, podle které jsou hlavními charakteristikami vody vodivost < 100 μS/cm a celková tvrdost <5 °fH (50 ppm CaCO3). Podobné požadavky jsou předepsány i v normách VDI6022, VDI3803.

   

  Vytvořte si bezplatný účet a získejte přístup k *CAREL CPQ*.

 • Plus

  • Jednoduchost: vyžaduje pouze napájení 230 V AC a vodu z vodovodu a vedení pro vypouštění; provoz probíhá v režimu zapínání/vypínání;
  • hygienická bezpečnost: velmi malý zásobník na vodu, pouze 55 ml; postup vymývání při spuštění jednotky, vyprazdňování na konci cyklu zvlhčování; postup vymývání na začátku každého cyklu (pouze s ovládacím panelem CAREL);
  • modularita: lze ovládat 1 nebo 2 jednotky humiDisk65 paralelně pomocí speciálního ovládacího panelu, nebo až 10 jednotek humiDisk10 pomocí humidistatu CAREL