Historie

 

1973-79

Společnost CAREL založena v provincii Padova

Společnost CAREL zahajuje výrobu parních zvlhčovačů.

 

1980-89

Navrhování a výroba mikroprocesorové řídicí jednotky pro přesné klimatizace v místnostech s počítači

Společnost CAREL vytváří první monitorovací systém pro klimatizační jednotky

Navrhování a výroba programovatelných řídicích jednotek pro klimatizaci

Technologie SMD a testování v okruhu zapojeném do výrobního procesu

Navrhování a výroba řídicích jednotek pro chlazení

Vyvinutý nový programovatelný elektronický panel, kompletní včetně vlastních programovacích nástrojů společnosti CAREL (Easy Tool)

 

1990-99

Společnost CAREL zavádí sériovou komunikaci do celého svého sortimentu řídicích jednotek

V Lyonu založena první dceřiná společnost, CAREL France

CAREL dostává certifikaci podle ISO 9001

Založena německá dceřiná společnost CAREL DEUTSCHLAND

Vyrobena nová výkonnější a modernizovaná verze pCOB, pod názvem pCO2

Založeny společnosti CAREL UK a CAREL Sud America

 

2000-2004

CAREL Group dosahuje tržeb ve výši 55 miliónů eur, založena společnost CAREL China

Společnosti CAREL Australia a CAREL USA zřídily ksa.carel.com, webovou stránku se službami pro uživatele používající softwarové výrobky CAREL, která funguje on-line 

Společnost CAREL aktualizuje svůj systém kvality na novou normu ISO 9001:2000 

CAREL začíná používat systém ORACLE ERP 

Založeno centrum pro experimentální termodynamiku společnosti CAREL, které se kromě dalších věcí zabývá experimentováním s technikami řízení pro chladicí zařízení se zvláštním zaměřením na nové technologie. 

 

2005

Společnost CAREL zahajuje výrobu v nových provozech v Suzhou (přibližně 100 km od Šanghaje). Tato nová továrna vyrábí elektronická řešení pro oblast klimatizace a chlazení podle stejných norem kvality jako mateřská společnost, a byla založena, aby reagovala na stále rostoucí požadavky čínského trhu a zajistila nepřerušenost servisu pro západní partnery CAREL, kteří mají výrobní provozy v Číně.

 

2006

CAREL, společnost dokonalosti, mezi první stovkou společností dokonalosti v Itálii. Právě toto vyplývá ze zprávy nazvané Our Excellence (Naše dokonalost) organizace Eurispes, uznávaného ústavu sociálních studií pracujícího v oblasti politického, hospodářského a sociálního výzkumu. Toto uznání se přidává k prestižnímu speciálnímu uznání v podobě ceny F.I.O.R.E. (Farnell InOne RoHS Elected) za rok 2006 v kategorii výrobní technologie v souladu s RoHS a ceně za inovace jako součást ceny za kvalitu při vývoji podporované organizacemi Rotary Club, Unindustria Padova, obchodní komorou, Ucid (Křesťanská podnikatelská unie) a Order of Accountants (Řád účetních).  

 

 

2007-2008

založena společnost CAREL Ibérica

Společnost CAREL získala cenu Mediobanca 2008 udělovanou nejdynamičtějším firmám, které vynikají vysokým růstem a dobrou ziskovostí.

Založeny společnosti CAREL India, CAREL South Africa a RemoteValue.

 

2009

Restrukturalizace společnosti CAREL Group s provozními, průmyslovými a komerčními funkcemi přecházejícími na novou společnost: Společnost CAREL INDUSTRIES S.r.l. pod kontrolou společnosti CAREL S.p.A.

Nová pobočka Carel v Rusku.

Společnost CAREL získala cenu Marca Pola 2009 udělovanou regionem Veneto Unioncamere jako společnost, která ukázala nejvyšší úroveň odhodlání a nejvýznamnější výsledky v zahraničním obchodě v roce 2008.

Při předávání čínských cen v roce 2009 společnost CAREL získala cenu v kategorii „Creators of Value“ (tvůrci hodnoty) jako společnost, která v roce 2008 dosáhla nejvyšší výkonnosti ve spolupráci s Čínou.

 

2010-2011

Nový výrobní provoz v Brazílii.

Zvláštní uznání v soutěži „Business Innovation Prize“ (IxI - Imprese x l'Innovazione) (cena za inovace v podnikání) udělená organizací Confindustria (hlavní italská organizace zastupující výrobní společnosti a společnosti poskytující služby) ve spolupráci s APQI (Italské sdružení pro udělování cen za kvalitu).

Společnost CAREL byla hodnocena pozitivně po přesné analýze účinnosti jejího organizačního a strategického modelu, orientovaného speciálně na růst společnosti prostřednictvím inovací.

 

2012

Společnost CAREL INDUSTRIES S.r.l. své vlastní jmění z podílů na akcie, a proto její nové legislativní jméno je CAREL INDUSTRIES S.p.A.

Udělena cena za inovace organizací „Amici della ZIP“, Padua.

Společnost CAREL dostává certifikaci podle ISO 14001:2004

 

2013

Založena společnost CAREL Nordic 

Společnost CAREL dostává certifikaci podle OHSAS 18001:2007

 

2014

Založena společnost CAREL Middle East

 

2015

Otevření prodejních poboček v Mexiku a Thajsku
Otevření našeho sedmého provozu ve městě Labin v Chorvatsku