Autoři

The authors

Renato Lazzarin (Belluno, 1949). Absolvent strojního inženýrství a statistiky a ekonomiky na univerzitě v Padově, který zastával řadu prestižních funkcí a přednášel na četných kursech na universitách v Bari a Padově. V současné době přednáší na strojní fakultě na univerzitě řízení energie a aplikované akustiky v Padově a pracuje na katedře technik a řízení průmyslových systémů ve Vicenze.

Již pracoval jako konzultant pro mnoho společností na vývoji inovativních systémů a zařízení v oblasti pokojové klimatizace. Autor četných důležitých publikací, spolupracuje také na několika evropských výzkumných programech.

Prezident AICARR (Italské sdružení klimatizace, vytápění a chlazení) od roku 2008 do roku 2010, a také člen rady a několikrát výkonný představitel sdružení, organizoval četné konference a od roku 1998 do roku 2007 byl prezidentem vědeckotechnického výboru, který organizuje konference sdružení v Padově, Bari a Catanii.

 

Luigi Nalini (narozen v Římě v roce 1946) absolvoval v roce 1970 v oboru strojního inženýrství na univerzitě „La Sapienza“ v Římě. Svou odbornou kariéru zahájil v roce 1971 v centru „Centro Studi HIROSS“ jako manažer výzkumu a vývoje, a od té doby pokračoval v práci v oblastech klimatizace a průmyslového chlazení. Po působení v postavení technického manažera nejprve ve společnosti HIROSS International Group a později UNIFLAIR Italy je nyní vrchním ředitelem skupiny CAREL, přičemž se stal v roce 1973 jedním ze zakládajících partnerů.