CAREL U.S.A.

 

Skupina CAREL založila v lednu 1990 ve městě Lancaster, stát Pensylvánie, společnost CAREL USA s cílem rozšířit své působení do Severní Ameriky a dodávat tam systémy pro zvlhčování a regulaci klimatizace. Z důvodu nutnosti zajistit prostor pro svůj pokračující růst koupila společnost CAREL USA v roce 2004 pozemky o rozloze 11 akrů ve městě Manheim, stát Pensylvánie (20 minut na sever od Lancasteru, stát Pensylvánie), kde vybudovala nový závod o rozloze 40 000 stop čtverečních. Krátce nato vstoupila společnost na trh s regulací chlazení.

V rámci strategie celosvětového geografického působení a ve snaze o rozšíření výrobních kapacit ve Spojených státech amerických společnost CAREL USA v roce 2019 více než zdvojnásobila své výrobní plochy rozšířením o dalších 40 000 stop čtverečních. Díky tomu dokáže společnost poskytovat služby širšímu okruhu zákazníků v oblasti systémů vytápění, větrání, klimatizace a chlazení a podporovat stále rostoucí širokou prodejní síť po celé Severní Americe, v Mexiku a Kanadě, aby mohla spolupracovat se svými zákazníky a přispívat tak k jejich úspěchu.

V současné době má společnost CAREL USA již více než 120 zaměstnanců, což ji dává pevný základ pro její vedoucí postavení na trhu s inovativními výrobky založenými na přísných normách kvality, inovacích, energetické úspornosti a péči o zákazníky.