CAREL U.S.A.

 

Společnost CAREL USA byla založena v 1990 jako DGH Systems. Společnost DGH Systems distribuovala zvlhčovací systémy CAREL a řídicí jednotky klimatizace ve Spojených státech ze svého výrobního provozu v Lancasteru v Pensylvánii. V roce 2000 se společnost DGH Systems stala součástí skupiny CAREL Group a byla přejmenována na CAREL USA, LLC. Společnost pokračuje ve výrobě zvlhčovacích systémů a distribuuje jednotky pro řízení klimatizace a stala se předním hráčem na severoamerickém trhu v oblasti HVAC. 

Na základě potřeby zajistit prostor pro svůj pokračující růst společnost CAREL USA v prosinci roku 2004 koupila 11 akrů půdy v městě Manheim v Pensylvánii (20 minut na sever od Lancasteru, PA) a vybudovala nový provoz o ploše 40 000 metrů čtverečních. Krátce poté společnost vstoupila na trh řídicích jednotek pro chlazení a začala v severní Americe propagovat elektronické řídicí jednotky CAREL. V roce 2008 byl proveden interní audit kvality a byl formálně certifikován podle norem kvality ISO9001:2000.

Zatímco společnost CAREL USA pokračovala v expandování svých výrobních a technických možností, rozšířila svůj dosah také na širší skupinu zákazníků v oblasti HVAC a chlazení pomocí dále rozšířené prodejní sítě. Regionální zástupci a tovární zaměstnanci jsou rozmístěni po celé severní Americe a spolupracují s našimi zákazníky, aby přispívali k jejich úspěchu.

Dnes společnost CAREL USA má i nadále vedoucí postavení na trhu s inovativními výrobky, které jsou sestaveny na základě norem vysoké kvality, a které pomáhají zákazníkům dosáhnout vynikající výkonnosti za současného omezování spotřeby energie a snižování emisí CO2.