Výzkumné centrum pro aplikace HVAC/R

HVAC/R Applications Research Centre
 

Výzkumné centrum CAREL pro aplikace v oblasti HVAC/R (vytápění, větrání, klimatizace a chlazení) je srdcem kvalifikačního centra společnosti v této oblasti. Je to místo, v němž společnost CAREL v průběhu let získala své know-how pro aplikace v oblasti klimatizace a chlazení.

Toto výzkumné centrum pokrývá plochu 600 m2 a zabývá se koncepcí, návrhem a vývojem různých typů chladicích jednotek a systémů. Pozornost je zaměřena na studování technologických inovací, které jsou na trhu k dispozici.

Používané zařízení dokáže replikovat typické provozní podmínky skutečných aplikací (například supermarketu) tak, aby bylo možné zvládnout technologii a aplikovat ji na naše výrobky.

Společnost CAREL tak nabízí zákazníkům nejen řadu řídicích systémů a řešení, ale především kompletní odborné zkušenosti s konkrétními aplikacemi.

Zde jsou některé příklady.

  • Předváděcí místnost pro maloobchodní aplikace (supermarkety) na základě platformy HEOS . Systém je vybaven sofistikovanými ventily pro regulaci a měření průtoku vody a měřiči energie pro provádění vylepšené termodynamické analýzy. Existují také automatické systémy pro dálkové řízení a inteligentní ovládání osvětlení a elektrických zátěží.
  • Dvě komory 25 m2 pro udržování klimatu vybavené regulaci teploty a vlhkosti prostřednictvím okruhů chladiva s modulací výkonu, zvlhčovači a systémy vytápění.
  • Systém chlazení založený na platformě HECU. Tento systém je také vybaven měřicím zařízením pro provádění vylepšené termodynamické analýzy a dálkovými řídicími systémy.

 Veškeré zařízení se používá pro demonstrace pro zákazníky a testy výrobků a řešení. Centrum navíc hostí interní školicí kursy a provádí výzkumné projekty na aplikacích v oblasti HVAC/R. Hlavní projekty prováděné během posledních 10 let se zaměřovaly na na nejvyspělejší technologii řízení okruhů chladiva: elektronické expanzní ventily (řada ventilů ExV) a jich odpovídající řídicí systémy (řada ovladačů EVD) a kompresory s proměnnou rychlostí s technologií motorů s permanentními magnety, známými jako BLDC, soustředěnými kolem platforem programovatelných řešení ovládání (řada řídicích jednotek pCO a c.pCO) a invertorů (řada ovladačů PowerPlus).

Toto výzkumné centrum je nedílnou součástí našeho procesu vývoje výrobků. Je místem, kde se studuje technologie, které přispívá k navrhování a vývoji řídicích řešení a jejich implementace do různých aplikací. Konkrétně se zabývá vývojem systémů a jednotek i testováním a předváděním, které často zahrnuje konstrukci specializovaných jednotek nebo výstavbou výstavních prostor, které se občas dopravují pro použití mimo společnost. Mezi příklady patří jednotky předváděné v našich stáncích na nejdůležitějších obchodních výstavách (Chillventa, Mostra Convegno, China Refrigeration, AHR Expo atd.) nebo ty jednotky, které jsou k dispozici v našich pobočkách po celém světě. 

 

Stejné metody se také používají při skutečných aplikacích v této oblasti zahrnující všechny různé hráče (výrobci, uživatelé atd.) za účelem analyzování provozu kompletních systémů stejně, jako kdyby to bylo velké pracovní výzkumné centrum. 

Pracovníci zaměstnaní ve výzkumném centru také zajišťují podporu prodeje a poprodejní servis. 

Nakonec stojí za to zdůraznit, že v rámci skupiny CAREL se podobná zařízení zřizují v koordinaci s kvalifikačním centrem pro aplikace v oblasti HVACR v dalších místech. První z nich bylo otevřeno v Suzhou v listopadu 2014 slavnostním otevřením, kterého se zúčastnilo velké množství zákazníků, partnerů a místních představitelů včetně italského konzula v Šanghaji.